Přihlas se na webinář zdarma a získej více informací o kurzu Škola koučinku 

Naučme se odpouštět našim rodičům

Naučme se odpouštět našim rodičům

Znáte někoho, kdo by si nemohl postěžovat na své rodiče?

Musíme se však skutečně stavět do role obětí? Nebo k našim životům můžeme přistoupit s větší zralostí a odpouštět nedokonalosti jejich výchovy? Co si vybrat?

Je více než prokázáno, že odpuštění otevírá nový prostor svobody. Každý z nás snil o dokonalých rodičích a sníme o nich mnozí i dnes. Potřebujeme uhasit svou ohromnou potřebu být bezpečně milováni. Toužíme po ocenění. Jenže naši rodiče někdy jsou a hlavně byli příliš nezkušení, příliš mladí, příliš unavení. Nebo sami byli uvězněni v bludném kruhu ztracené radosti a lásky.

Musíme skutečně v době své vlastní dospělosti projevovat nevyhnutelně svou kritiku? Ano, vina našich rodičů byla někdy skutečně velkou chybou a nezralostí. Způsobila nám mnohá traumata a křivdy vepsaných až do morku našich kostí. Dnes se však můžeme zbavit jednoduchým způsobem všech těch negativních emocí a přehodnotit svou míru utrpení.

I rodiče jsou někdy nezralí. Žijí si svým životem a svými vzorci chování. Přesto je můžeme milovat. Vyžaduje to umění odpouštět. Může nám k tomu pomoci vyhledat ten zraněný pocit, určit náš vlastní hněv, najít negativní emoci a otočit ji.

Vlastní přijetí našich nedokonalostí a pravdivost našich vztahů, to vše nám může pomoci zkvalitnit naše životy i životy našich blízkých.

Zaměřme se na části našeho nitra, které byly kdysi zničeny a narušeny. Část z nás, která stále zůstává v našem dětství v roli oběti – i ta část jde stále s námi. Proto je již na čase oslovit a uzdravit naše dítě uvnitř nás. Plně se do něj zamilovat. A zároveň mu vědomě připravit v našem životě nové a lepší místo. Třeba zcela nový domov.

Takový, kde je vždy přítomná láska. A k tomu nám může významně pomoci odpouštění.

Zkusme dnes vstoupit pomyslně do našeho srdce a obejmout tam nejenom sami sebe, ale i naše blízké. Lidi, kteří tu byli pro nás. V dobrém i zlém. Naše rodiče.

Komentáře