Přihlas se na webinář zdarma a získej více informací o kurzu Škola koučinku 

Proč nejít do vztahu s mužem krátce po jeho rozchodu?

Proč nejít do vztahu s mužem krátce po jeho rozchodu?

Většina z nás má své představy o tom, jaký by měl náš partner být. Jak by měl vonět, jaké by měl mít hodnoty, koníčky, postavení. Při seznamování už ale neřešíme to, zda je náš potenciální partner dostatečně očištěn od bolesti z rozchodu s předchozí partnerkou. Vždyť se chtěl rozejít on s ní, namítnete. A zde pozor. Na obsah a velikost mentálního porozchodového balastu v našem mozku nemá vliv to, kdo s kým se rozešel.

Jak je to možné? A na co si dát při seznamování s krátce rozešlým mužem pozor?

Svůj rozchod s bývalou partnerkou nemá dořešený. Všechno chce totiž čas.

Bez toho, aby se zase postavil do svého vlastního středu a uměl být šťastný SÁM, není možné, aby byl šťastný s někým. Některé běžné situace s vámi mu proto mohou připomenout situace s ní. Ať chce nebo ne, bude vás s ní porovnávat. Při sebemenší vaší jiné reakci, než kterou od vás Božský „On“ očekává, bude vzpomínat na bývalou. Dokud nepořeší a neuzavře rány ve svém srdci. A to není otázka jednoho dne nebo večera. Opravdu chcete toto podstupovat? Není lepší najít partnera, který vás bude mít jako No. 1 od samého počátku vašeho vztahu? A který nebude unikat kamsi do minulosti s ní?

Mohou mu lítat emoce.

Jeden den vám může říkat, že vás miluje, že jste pro něj konečně ta pravá. Druhý den se tento stav může změnit jako mávnutím kouzelného proutku. Jeho mozek mu totiž podsouvá mnoho dalších a dalších vzpomínek na „ni“. Jeho pohled je nepřítomný. Jeho slova mohou být v této fázi i zraňující. Ve skutečnosti jsou často jen odrazem jeho skutečného stavu síly lásky v jeho srdci. Chová se prostě zraněně. Bojí se. Má strach a občas ho pocítíte i vy sama. Už proto se v této fázi nezamilujte do někoho, kdo není přítomen v myšlenkách a svém nitru jen s vámi.

Nedovolte, abyste se stala jeho hračkou.

Protože nemá krátce po rozchodu dořešeného sám sebe, může mu jeho podvědomí šeptat to, že si z vás udělá jen hračku. I když si to nemusí chtít sám přiznat. Proto otevřeně komunikujte, sdělujte mu svoje pocity a vyslyšte ty jeho. Naslouchejte mu a buďte mu oporou. Když bude potřebovat, buďte mu nablízku. Kontrolujte si však to, jak se cítíte i vy sama. Vrací se vám vaše vynaložená energie zase v nějaké formě zpátky? Jste šťastná?

Může to být i jinak. Nic není vyloučeno.

Nezapomínejte především na svoje vlastní potřeby a dejte sama sebe na první místo. Potom se může stát, že se do vás zamiluje tak bláznivě, že udělá očistu ve svém nitru kompletní a bleskovou, kterou může udělat právě ten, kdo cítí a vnímá přítomnost lásky, jež léčí a uzdravuje. Když si to my samy dovolíme.
Zkuste proto nemít žádná očekávání, a pokud se pro vztah s právě rozešlým mužem rozhodnete, nezabalte ho teď jen proto, že statistiky něco říkají. Znáte to. Osud si vytváříme my sami. Tak proč zrovna vám by vztah nemohl vyjít.

Komentáře