Přihlas se na webinář zdarma a získej více informací o kurzu Škola koučinku 

Sebevědomá žena = milující partnerka

Jak poznáme, že je naše sebevědomí na stupnici kolem bodu nula? Velmi snadno. Necítíme se totiž dobře. Když je naše sebevědomí  narušeno znamená to, že se ve své podstatě nedokážeme přijmout.

Nízké sebevědomí je jeden z nejrozšířenějších problémů. Velmi často tvoří téma koučovacího sezení. Zároveň se dá říct, že s jeho nedostatkem se častěji potýkáte  také s problémy v práci, ve vztahu i s penězi. Zdravé sebevědomí je prostě základem každého úspěchu.

Člověk se nejprve musí naučit přijmout sám sebe, aby si uvědomil svou hodnotu.
Bez toho, abychom naše nedostatky přijaly, se nemůžeme stát sebevědomé.

Jaké emoční programy mohou zapříčinit nízké sebevědomí?
Třeba tyto:
– nejsem dost dobrá
– nejsem šikovná
– nedokážu říkat své ne
– nic nezvládám
– nezasloužím si lásku
– na to nemám
– všechno většinou zkazím
– nemám se ráda

Jak vzniká nízké sebevědomí?
Nízké sebevědomí vzniká na základě mentálního nastavení, které nám vepsaly v dětství do našeho podvědomí primární autority – rodiče, učitelé, někdy i sourozenci či kamarádi. Jednou z příčin je také emoční strach. Ten mívá většinou tyto podoby:
– strach z odmítnutí
– strach někoho oslovit
– strach z neúspěchu
– strach říci svůj názor
– strach projevit svůj nesouhlas
– strach vyjít mezi lidi
– strach z vystoupení před lidmi
– strach z kritiky

Poznáváte se? Nezoufejte. Sebevědomí se dá napumpovat.
Nejde o to, abychom byly dokonalé. Jde o to, abychom vše, co ve svém životě činíme, dokázaly dělat s radostí a s láskou. Sebevědomí nám pomáhá prociťovat to, že pokud se nám něco nepodaří, i tak si zasloužíme lásku.

Pokud má žena zdravé sebevědomí, dokáže být často zároveň i milující partnerkou. O tom, že po svém boku má skvělého partnera, není pochyb. Sebevědomé ženy nejsou totiž na partnerech závislé, a i proto bývají jejich vztahy funkční a rovnocenné.

Sebevědomé ženy dokážou milovat samy sebe, a proto mohou bezpodmínečnou láskou milovat i své partnery. A to samé platí i naopak. Vztah dvou sebevědomých lidí je vztah, ve kterém nejsou na denním pořádku hádky. Je to vztah založený na vzájemné úctě, pochopení, respektu a inspiraci.

Pokud ženy zapracují na svém sebevědomí, stávají se pro muže více přitažlivými. Mnohdy se tak stává, že sebevědomá žena může díky změně ve svém mentálním nastavení pomoci k uzdravení některých disfunkcí ve vztahu. Jedná se především o to, že s úpravou sebevědomí se ze vztahu mohou vytratit různé manipulace partnera, obviňování a výčitky.

Samozřejmě, stejnou mírou může začít uzdravovat problémy ve vztahu i muž.
Zkuste zapracovat na svém sebevědomí. Uzdravte všechny bolesti vaší duše.
Každá žena si zaslouží vědět o sobě, že je dokonalá právě taková, jaká je. Zní to možná jako pohádka, ale právě na takové pohádky je v dnešní době prostor. Bolest a traumata už nemusí mít ve vašich životech svá místa.
Přišel čas na lásku. Tak ji dejte pro jednou také samy sobě.

 

Komentáře