Přihlas se na webinář zdarma a získej více informací o kurzu Škola koučinku 

Začni se mít ráda

Jako terapeut a kouč se zajímám v rovině psychosomatiky o fyzickou stránku těla. Sleduji spojitost mezi bolavým nitrem klienta a jeho vlastním tělem. Stále častěji mohu být také svědkem výskytu mnou vytvořené laické diagnózy „Žena, která se nemá ráda“.

Bolest zad a sebeláska

Takové ženy si stěžují na fyzickou bolest svých zad. Trápí je bedra, krk, šíje a mnohdy také bolesti hlavy. Jejich těla jsou často bez lásky, bez toho, aby zažívala pravidelnou péči ve formě relaxace, masáže nebo jiného příjemného uvolnění. Ženy, které se nemají rády, dávají vždy na první místo potřeby svého okolí před těmi vlastními.

Jako by měly v hlavě program, který je nutí stále upřednostňovat řadu jiných „důležitějších“ činností. Jen nemyslí na sebe. Neznají zákony o nutnosti nastolení vlastní harmonie. Chápou neustálý stres, shon a každodenní povinnosti jako něco, co má vždy a za všech okolností přednost před sebou sama.

Ženy, které se nemají rády, mnohdy přechodí kdejakou chřipku, jenom aby náhodou nezmeškaly povinnosti. Dovolenou si vybírají minimálně. Peníze na čas strávený jen se sebou nebo odpočíváním je jim líto investovat. Šidí samy sebe.

Co potom od svého těla čekají? A dá se těmto ženám nějak pomoci?

Jednoznačně ano. Stačí dobře sledovat signály těla. Pochopit, že jsme to vždy jen my, které za jeho stav neseme svou zodpovědnost. Odpustit si sobě a poděkovat svému tělu za všechny ty jeho moudré signály, které se s námi snaží vést. A odpovídat mu s laskavostí a moudrostí ženám tak vlastní. Třeba nahlédnout do svého dětství, jak o sebe pečovala maminka, babička, a také jakými vzorci z období dospívání může být žena ovlivněná.

Naše tělo je náš dobrý přítel. Čím více lásky mu dáváme, tím opravdověji se stáváme sebe-vědomé a krasné.

Toužíš už dlouho udělat něco jen sama pro sebe? Chceš se posunout v oblasti své sebelásky? Zkus osobní koučink.

Co Ti koučink přinese?

 Získáš praktické a jednoduché techniky
Začneš se mít ráda
Odstraníš negativní vzorce a tíživé myšlenky

Komentáře