Přihlas se na webinář zdarma a získej více informací o kurzu Škola koučinku 

Miluj své ráno – miluj svůj den

Také se Vám nechce ráno vstávat? Cítíte se unavení, rozlámaní, nevyspalí a bez energie? To všechno jsou jen příčiny toho, že se o naše tělo a také o sebe nedokážeme správně postarat. Většinou jsou to nedořešené problémy, destruktivní vzorce a negativní emoce, které jsou spouštěčem mrzuté nálady hned po ránu. Naučme se vstávat jiným způsobem. S radostí ze započatého nového dne. S těšením se na to, co nového nás potká. S kým se poznáme. Koho potkáme a co krásného prožijeme. Že to nejde? Ale jde !

– Nařiď si budík nejméně o 15 minut dříve, než skutečně musíš vstát z postele. Nespěchej. Začínej den pomalu. Není příjemné se hned ráno stresovat s tím, že nic nestíháme.

– Připrav si na ráno nějakou příjemnou záležitost, na kterou se můžeš těšit hned, jakmile vstaneš. Pro někoho to může být společná snídaně s rodinou, pro někoho to může být pravidelný šálek kávy. Někdo chce dostat pusu od svých děti. A někdo se třeba rád ráno projde po své zahradě. Pokud ještě nemáš svůj první ranní záchytný bod, zamysli se, co potěší právě tebe.

– Nepouštěj si hned ráno zprávy z televize a rádia. Zůstaň sám u sebe. Nevyhledávej negativní informace. Naopak si začni všímat těch pozitivních. Poslouchej ptačí zpěv, pouštěj si hudbu, kterou máš rád. Také odpovědi na emaily můžeš vyřídit až během dne. Probuď nejprve sám sebe a přivítej se do nového dne. Pracovní povinnosti počkají!

– Pokud se naučíš ráno protáhnout svoje tělo, chvilku si venku zaběhat, nebo pravidelně chodit alespoň několik minut rychlou chůzí, tvé tělo ti poděkuje. Také pokud si zacvičíš Pozdrav slunci – jogínskou sestavu, budeš se cítit den ode dne lépe i po fyzické stránce.

– Pokud už jsi v letech a myslíš si, že je normální být mrzutý a zapšklý, nebo že snad už se nemáš ve svém věku na co těšit, vzpamatuj se! Každý den ráno začíná pro nás všechny. Pro mladé, staré i pro děti. Jsme tady všichni za sebe a i jeden pro druhého. I to může být tvou motivací. Domluv si hned ráno schůzku s tím, koho máš rád. Zavolej třeba do nějakého kroužku pro seniory, kteří pořádají výlety a přidej se k nim. A už se můžeš těšit na setkání.

– Možná ti to přijde jako bláznivý nápad, ale někteří lidé ráno začínají tak, že začnou tančit. Otevři okno, ať slunce může vejít do tvého pokoje a tanči, jak nejlépe to dovedeš. Je jedno, zda se jen lehce pohupuješ, nebo zda se divoce roztančíš v rytmu. Jde o radost.

– Pokud se začneš zaměřovat na to, jaké myšlenky tě po ránu napadají a dokážeš-li pracovat s těmi negativními, bude tvé ráno čím dál krásnější. Budeš se více usmívat a ve svých myšlenkách budeš mít více prostoru pro lásku a pozitivní emoce. A to za to přece stojí. Pracuj se svou myslí.

Miluj své ráno, miluj svůj den!