Přihlas se na webinář zdarma a získej více informací o kurzu Škola koučinku 

Bolest zad & ženský způsob života

Co všechno nám může prozradit naše tělo a jeho vnímání o našem vlastním nitru? Jak přečíst varovné signály o tom, že někde v nás čpí doposud nedořešený problém nebo se tam stále ukrývá stará nezpracovaná křivda?

Jako terapeut se zajímám v rovině psychosomatiky o fyzickou stránku těla. Sleduji spojitost mezi bolavým nitrem klienta a jeho vlastním tělem. Stále častěji mohu být také svědkem výskytu mnou vytvořené laické diagnózy „Žena, která se nemá ráda“.

Varovné příznaky syndromu

Takové ženy si stěžují na fyzickou bolest svých zad. Trápí je bedra, krk, šíje a mnohdy také bolesti hlavy. Jejich těla jsou často bez lásky, bez toho, aby zažívala pravidelnou péči ve formě relaxace, masáže nebo jiného příjemného uvolnění. Ženy, které se nemají rády, dávají vždy na první místo potřeby svého okolí před těmi vlastními.

Jako by měly v hlavě program, který je nutí stále upřednostňovat řadu jiných „důležitějších“ činností. Jen nemyslí na sebe. Neznají zákony o nutnosti nastolení vlastní harmonie. Chápou neustálý stres, shon a každodenní povinnosti jako něco, co má vždy a za všech okolností přednost před sebou sama.

Spousta žen má bolesti zad jenom proto, že jim není přáno žít ženský způsob života

Ženy, které se nemají dostatečně rády, mnohdy přechodí kdejakou chřipku, jenom aby náhodou nezmeškaly povinnosti. Dovolenou si vybírají minimálně. Peníze na čas strávený jen se sebou nebo odpočíváním je jim líto investovat. Šidí samy sebe.

Někdy však stačí nahlédnout do svého dětství, jak o sebe pečovala maminka, babička, a také jakými vzorci z období dospívání může být žena ovlivněná.

Spousta žen má bolesti zad jenom proto, že jim není přáno žít ženský způsob života. Stávají se tak spíšem mužem v těle ženy. Pracují, zajišťují, opravují, zařizují.

Přitom často stačí dobře sledovat signály těla. Pochopit, že jsme to vždy jen my, které za jeho stav neseme svou zodpovědnost. Odpustit si sobě a poděkovat svému tělu za všechny ty jeho moudré náznaky, které se s námi snaží vést. A odpovídat mu s laskavostí a moudrostí ženám tak vlastní.

 

Komentáře