Poznejte tři tipy, jak začít o Vánocích se změnou životního stylu

Jsou Vánoce. Pro někoho to může signalizovat něco jako “přiberu”. Někdo je zase plný strachu, že si neodpočine. A málokdo využívá toto období ke změně svého životního stylu. Přitom právě Vánoce k určité změně můžeme využít. Zde jsou mé tipy:

1. Pečuj o své tělo a pravidelně sportuj, cvič a hýbej se.

Zaměř se především na posilování oblasti zad, abys mohla držet zpříma a rovně svou páteř. Díky tomu, že se nebudeš hrbit při chůzi, budeš působit mladistvěji a zároveň tě nebudou bolet záda.
Všeobecně platí zásada, že naše páteř je primární ukazatel našeho životního stylu. I když nebudeš mít o Vánocích pro sebe dostatek času,pár jednoduchých cviků na zdravá záda vždycky zvládneš.
Stačí každý den 10 minut. Tvá záda Ti poděkují.

2. Choď často do přírody.

V přírodě se zaměřuj na její krásu. Pociťuj s ní sounáležitost, sleduj krásu všech stromů a rostlin. Uvědomuj si, že jsi sama součástí přírody, a buď za to vděčná. Co nakoplo mé klienty, aby se zase vrátili k pravidelným výšlapům do přírody?
Začali fotit. Stromy, ptáky, západ slunce… To všechno přináší radost a uvolnění. Můj důraz na pravidelný kontakt s přírodou je daný tím, že mnoho lidí trpící syndromem vyhoření kontak s Matkou Zemí téměř zcela ztratilo. “Ztraceni v civilizaci”. Tak nějak bych to definovala. Vánoce jsou ideální dobou pro změnu našeho vztahu s přírodou. Doporučuji denně několik minut pravidelně pobývat v lese. I kdyby to mělo být za cenu, že nestačíš sledovat televizní noviny.

3. Začni poslouchat více hudbu.

Kup si třeba CD s meditační nebo s léčivou relaxační hudbou a zkus pravidelně ztišovat své nitro. Nebo právě naopak. Poslouchej pořádný pecky. Začni třeba i tančit. Jen tak doma. Pro radost. Vyhledej nové hudební skupiny, prohlubuj svůj rozhled v této oblasti.  Nech si doporučit nové zpěváky od kamarádek. Moje doporučení je :
• Cvič při skvělé hudbě
• Medituj při hudbě
• Choď v přírodě svižnou chůzí při hudbě
• Upřednostni před sledováním televize raději poslech nové skladby

I když se ti může zdát, že o Vánocích nemůžeš začít se změnou svého životního stylu, není tomu tak. Nemusíme nutně nabrat kila navíc. Dokonce si můžeme dovolit mít více času na sebe. A s tím si umožnit pár nových kroků ke zdraví a kráse.

Radostné dny plné pohody!
Vaše Hanka

 

Komentáře