Nový koníček může přinášet novou vlnu radosti ze života

Trvalo mi pár let, než jsem se začala více soustředit na aktivní kroky v životě klientů. Jedním ze základních je otázka využití volného času. Ptám se na ní vždy. Podle toho poznám mnohé. Například i to, jestli klient dbá na svou duševní hygienu. Jestli si v životě dopřává obyćejnou radost. Jestli se baví. Jestli dovyživuje sám sebe.

To vśechno jsou totiž velmi důležité principy našeho vztahu k sobě. Často se setkávám s lidmi, kteří jsou úspěšní ve svém oboru.

Příjdou. Něco je špatně. Co asi?

1. Za dobu pouhého plnění svých povinností a vydělávání na hypotéky zapomněli na radost. Takovou tu dětskou. Bez očekávání nějakého výkonu.

2. Už v dětství je nikdo nevedl k tomu, že je normální a přínosné mít nějaký svůj koníček. Každý z nás má určité talenty. Jejich rozvoj nám pak umožňuje zároveň i rozvoj našeho potenciálu. Dokonce se to tak děje na úrovni hluboké realizace vlastní touhy.

3. Pod tíhou neznalostí o nutnosti nezávislosti na partnerovi se vzdali ve prospěch rodiny svého volného času. To se po letech projeví následně tak, že si nedovolí změnu. Jejich nastavení je už tak disharmonické, že jakákoli odchylka od zavedeného několikaletého systému už není možná. Vyvolává hádky, konflikty i pocity viny.

4. Lidé si myslí, že jejich zájmem je jejích práce. To je sice velmi pozitivní, ale nestačí to. Člověk za pár let zjistí, že se nedokáže bavit už o něčem jiném.

Takže jaké jsou mé tipy ?

Dopřejte si dost různých zájmů a koníčků. Ze začátku stačí alespoň jeden nový. Co vám to přinese?

– Novou radost v životě

– Nová přátelství

– Novou sociální bublinu

– Začněte přemýšlet o jiných věcech

– Získáte nové podněty k rozhovoru s partnerem

– Načerpáte nové informace

– Omládnete 🙂

A co nejčastěji lidé začali dělat?

• Hrát tenis

• Jachting

• Fotografování

• Plavání s trenérem

• Výlety do přírody

• Salsu

• Mou školu pro kouče i nekouće

Takže pokud máte pocit, že jste na své cestě ztratili elán. Nebo máte začínající syndrom vyhoření. Prostě jste mimo dobrý pocit. Zkuste si pro sebe vymyslet nový koníček. Zkuste si hrát. Přinese vám to do života novou životní energii. Někomu možná i novou životní lásku… O tom si řekneme něco zase až příště.

Krásné dny!

Vaše Hanka

 

 

Tagy:
Komentáře