Muž, který se bál vztahu se ženami.

Někteří lidé zůstávají raději ve svých ulitách. Bojí se lásky. Zvlášť, když už za sebou mají bolestivý rozchod s milovaným člověkem.

Nejinak tomu bylo i u mého klienta. Po ukončení manželství přišel o lásku. Rodina ho odsoudila. Našel si totiž ženu mladší. Našel si milenku. A tak byl o to více sledovaný svým okolím. Co se nestalo, milenka ho opustila. To je také život.

Jenže v srdci citlivého člověka to zabolelo. Poněkud více, než bylo snesitelné. Bolelo to jako tisíciletá bolest. Jeho srdce se uzavřelo. „Buď už raději sám“. Šeptalo jeho podvědomí.
Jeho logická část mozku ho posílala do náručí jiných žen. Tu černovláska, tady blondýnka… Ale tento muž se už nikdy neotevřel žádné ženě. Stačil mu jen vztah na pár týdnů. Někdy na pár měsíců. Ale žádné city. Žádná hloubka. „Chceš se zase zranit?“ Šeptalo stále podvědomí.
„NE! To už nikdy nedopustím! Musel bych se vystavit nebezpečí, že zase budu sám. Opuštěný. Zahanbený. Ponížený. Zhrzený…“

Jak jsme pracovali na odstranění těchto bloků?

Základem bylo ROZHODNUTÍ. Muž se zlomeným srdcem se nejprve musel rozhodnout ke změně. Přiznat si, že jeho mnohem mladší milenky jsou jen záplatou na jeho nízké sebevědomí. Že tyto ženy nikdy nemohou nahradit to, co on sám ve své zralosti potřebuje. Žena pro něj teď byla hračka. Jen se bavil. Sobecké? Ne. Jen jednal pod strachem. Byl odpojený. Kouč navíc nesmí hodnotit. Takže jsem mu poskytla absolutní oporu. Přijetí.

PŘIJETÍ také bylo základem k jeho další změně v jeho programech, které pěstoval ve svém podvědomí. Přijetí sám sebe. Přijetí jeho minulosti. Přijetí života. Přijetí duality. Pracoval na odstranění chybných vzorců a programů ze svého dětství. Dořešil vztah s matkou. Odpustil svému otci. Omluvil se své bývalé ženě.

ODVAHA pak následovala jako další možná cesta. V meditacích se vykoupal pod vodopádem lásky. Čisté lásky. Té bezpodmínečné. Užil si tu lázeň. Smysl  ze sebe všechny nánosy prachu jeho bolestí. A postavil se zpátky do vlastní síly.

Teď už je konečně připravený. Na skutečnou lásku. Na laskavou ženu, která nikdy neublíží jeho otevřenému srdci.

Držme mu všichni palce. Ať se mu daří. Ať se daří také Vám, vážení čtenáři.♥️

Vaše Hanka

 

 

Komentáře