Když je šéf manipulátor

Případ se stal před několika lety. Avšak podobné scénáře slyším často. Jakoby život psal stále stejné příběhy. Jakoby chtěl ukázat, že každý z nás má své stíny. Měla  je i klientka, která začala pracovat pro zajímavou firmu. Protože se jí dařilo, brzy se vypracovala na skvělou pozici. Začala se tak více vídat se svým šéfem. Bylo to příjemné. Měla po dlouhé době zase pocit, že je pro někoho důležitá.

Jenže byla příliš naivní na to, aby jí její šéf nevyužil. Sám byl chytrý a úspěšný. Jenže tyto kvality zdaleka neznamenají, že takový muž je také vztahově inteligentní. Inteligence a vztahová inteligence spolu někdy nesouvisí. Proto se stává, že v práci muž vyniká a je zahrnován obdivem svých podřízených. V partnerství však může být lehce pod průměrem. To byl také případ šéfa mojí klientky.

Co o něm vyprávěla?

Projevoval klasické příznaky psychopata. Psychopaté jsou na první pohled k nerozeznání od jiných lidí. Zastávají dokonce i významné pozice. V těch mají většinou velkou moc. Mezi psychopaty tedy patří například politici, podnikatelé a právníci.

Psychopati jsou schopni velmi zručné manipulace, takže po nějaké době spolupráce s nimi máte pocit, že ti špatní jste vy. Někdy své podřízené vnímájí spíše jako prostředek k dosažení svého vlastního cíle. Tím jsou peníze. Často také moc.

Jaka se klientka cítila?

Nejprve výborně. Měla pocit, že je skvělá a výjimečná. Kolegyně jí obdivovaly,že tak všechno zvládá. O to více si klientka věřila. Konečně! Po letech emočního strádání a citové vyprahlosti. Najednou se zhostila svěřených úkolů s veškerým nasazením. A úspěch se dostavil. Pochvala od šéfa pro ni znamenala něco jako maturitní vysvědčení. Byl to po dlouhé době zase muž, který dobře vypadal. Navíc měl velkou moc. To se klientce líbilo. Připadala si, že k němu může vzhlížet. Jenže zapomněla vzhlížet sama k sobě. Veškerý svůj čas věnovala energii svému šéfovi. Myslela na něj i doma u večeře. Byla ochotná mít pracovní mobil u vany. Hlavně, aby byla stále k dispozici a nikdy šéfa nezklamala. Nikdy. To by byl totiž její konec. Zase by se musela vrátit zpátky do reality. Být tady hlavně sama pro sebe. Cítit svým srdcem. Takto necítila nic. Jen jela jako stroj. Nepomyslela, že je něco špatně. Šéf byl spokojený. To bylo pro ní to hlavní. Tedy ne ona sama.

Po čase však zjišťovala, že není úplně spokojená. Byla často unavená. Bez zájmů a koníčků. Všechen čas přece musela věnovat své práci. Šéf to dělal stejně. Jen ona měla o několik desítek tisíc měsíčně méně. Peníze pro ni důležité už nebyly. Toužila jen po jeho pozornosti.

Co se odehrálo v podvědomí klientky?

Její citová vyprahlost ji přelstila. Zaměňovala POZORNOST svého šéfa za LÁSKU. To se někdy stává. Příčinou je, že naše podvědomí zoufale potřebuje dovyživit z vnějšku. Tak vzniká závislost. Ženy jsou tak upoutané k někomu, kdo jim dává pozornost formou občasné komunikace a sdílení. Když se k tomu přidá nedostatečné sebevědomí, je citová závislost na světě. Opět zde hraje hlavní rolí „hladové srdce“. Často o něm píšu. Je to moje laická diagnóza. Jak často takové ženy přicházejí na koučink? Ani se neptejte. Jsou jich desítky. Dobrou zprávou je, že citové závislosti se nechají odbourat. Sebevědomí se nechá navýšit. Roste jako sval.

Základem uzdravení klientky byl návrat k sobě. K bezpodmínečné lásce. Tentokrát si ji však klientka dala sama sobě. Nezdravé prostředí opustila. Začala se věnovat sama sobě. Energii už nevysílala špatným směrem. Veškerou ji mířila do jejího vlastního světa. Do svého srdce. Rozlévala ji své rodině a také všem těm, kteří jí lásku vraceli zase zpátky.

Obklopena láskou. Zahalená do zářící energie svého vlastního vědomí. Zase je šťastná.♥️

Toužíš po lásce? Máš zatím nízké sebevědomí?

Přijď na můj jednodenní seminář, nebo se přihlas do měsíčního kurzu sebelásky. Informace zde :

Měsíční kurz sebelásky

Kurz sebehodnoty

Mějte nádherné dny!

Vaše Hanka ♥️

Komentáře