Ivana Santariusová

“Neztrácejte život přesvědčením, že nemůžete“ – Jack Canfield

Vzdělání a zkušenosti

  • Právnická fakulta UK Praha
  • Kouč osobního rozvoje – vzdělávací kurz 
  • 26 let podnikání v oblasti práva
  • 5 let podnikání v obchodní firmě
  • Manažérské zkušenosti při vedení firem
  • 10 let intenzivní práce v oblasti koučinku a osobního rozvoje
  • Praxe rodiče samoživitelky

Můj příběh

Miluji lidi, proto jsem si asi již jako mladá vybrala profesi, ve které lidem pomáhám při jejich životních vzletech i pádech. Za svou praxi jsem slyšela a řešila stovky lidských příběhů. Nic není v životě jen černobílé a za každým z nás stojí jeho příběh. Dnes již také vím, že na konci každého, byť sebedelšího tunelu, je světlo. Jen je třeba se rozhodnout a tím tunelem projít a nezůstávat dlouho stát. Ale nebylo to tak vždy.

I já jsem dlouhou dobu žila jako většina. Budovala jsem si svou kariéru v práci, která mě naplňovala, snažila jsem se být dokonalou matkou, dcerou a plnila povinnosti, které se ode mne očekávaly. Tento způsob života jsem považovala za normální a neuvědomovala jsem si, že jsem tak nějak ve víru všech událostí zapomněla na, pro mne nejdůležitějšího, člověka – na sebe samu. Pokud mne něco vnitřně trápilo a neviděla jsem okamžité řešení, snažila jsem se to vytěsnit, pokud možno to neřešit, a to se mi dlouho dařilo. Dnes vím, že to nemohlo dopadnout jinak než že pohár trpělivosti v oblasti mého zdraví a vztahů přetekl. A najednou jsem si našla čas hledat způsob, jak si pomoci. Tušila jsem, že se stala někde v mém životě chyba, nevěděla jsem jaká a jak z toho všeho ven. Nikdy jsem ale nezapochybovala, že tato cesta existuje. Tím začalo mé setkání s koučinkem, práce poznání sebe sama.

Osobnímu rozvoji se věnuji již 10 let. Tato práce, kdy opět mohu někomu pomoci, i když zcela odlišným způsobem než ve své původní profesi, mne zcela pohltila. Zároveň přiznávám, kdyby mne život nepřitlačil k zemi, nevydala bych se dobrovolně na tuto cestu.

 Dnes již vím, že sebeláska, sebeúcta nejsou jen prázdná slova a také vím, jak je důležité poznat kdo doopravdy jsme a jak chceme svůj život prožít my sami bez ohledu na očekávání okolí. Každý máme právo vybrat si, jak žít svůj život a být šťastný. Protože je to jen a jen NÁŠ život.

                      Chceš se Ivany na něco zeptat?

Tvé osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení dotazu, poptávky, či objednávky. Zásady zpracování osobních údajů