Dovol si rozhodovat o tom, jakou si dáš přílohu k jídlu.

Tento článek vzniká díky inspiraci práce s klientkami. Některé se snaží o dodržování základních principů zdravého stravování.
Všimla jsem si, že Vánoce a rodinné oslavy bývají často pro tyto ženy „strašákem“ nového zaćátku. Přestože by se dalo říci, že by tomu mohlo být naopak.

Proč se to děje?

1. Dovolíš druhým, aby ovlivnili  Tvé rozhodnutí.

Často se tak stává v momentě, kdy okolí svými vtípky naruší Tvé vlastní sebevědomí. Místo podpory a lásky přicházejí různé rady.

Lásku zde vnímám v rovnici :  „Respektuji, že je Tvé stravování odlišné“.

Pokud Tě druzí nerespektují, začni ještě více respektovat sama sebe. Nikdy prostě nedovol druhým, aby ovlivnili Tvou novou cestu za zdravým jídlem. Je to Tvůj život. Je to Tvá správná volba.

2. Máš strach z odlišnosti. 

Možná jsi plná strachů z posměchu. Občas se cítíš trapně. To hlavně tehdy, když jdeš do práce s „krabičkama“.  Nezvládáš bez pocitu viny požádat  o změnu přílohy? Ve všech takovýcb případech začni pracovat na vlastní sebehodnotě. To je klíč, kterým otevřeš cestu ke zdravému stravování.

3.Máš v podvědomí chybné programy z dětství.

Tvoje nastavení v hlavě je negativní. Mrskáš se však zbytečně.

Muselo se doma dojídat? Bylo špatné,když jsi  si moc vybírala?  Říkali, že jsi nevděčná?

Takové a podobné programy se nechají vyhledat. Velmi účinná  je pak práce s podvědomím pro ty, kteří se rozhodují hubnout revolučně – hlavou.

Inspiruj se  těmi, kteří Tě dokáží podporovat.

Báječné dny!
Vaše Hanka

Komentáře